Moreno Espresso

Alternativní kapsle Espresso od firmy Moreno jsem zakoupil v německém řetězci ALDI za velmi příjemnou cenu 2,69 euro za 16 kapslí. V přepočtu na koruny tak vyjde jedna kapsle na 4,54 koruny a je tak zřejmě vůbec nejlevnější, co jsem testoval. I proto překvapila ihned po rozbalení obalu opravdu příjemná a intenzivní vůně pražené kávy.

Zpracování kapsle odpovídá slabšímu průměru mezi alternativními kapslemi. Plastový patrona a hliníkový víčko nebude mít při sebelepší povrchové úpravě stejný designový efekt jako originál. Ale u takového toho domácího pití kávy jde především o chuť, takže se pusťme do přípravy.

Další příjemné překvapení - káva dělá během přípravy hustou pěnu, která na povrchu zůstane i několik minut po dokončení. Přivonění k hotové kávě přináší první varování - kromě vítané hořkosti naznačuje vůně přítomnost kyselé chuti, a to k opravdu dobrému pressu nepatří. Ochutnávka to však potvrzuje jen z části. Kyselost je cítit jen lehká. Přítomna je nasládlost, kteoru jsem u jiných káv z kapslí do Nespressovače zatím nezaznamenal. Zklamáním je však síla kávy. Tedy spíš slabost. Kdo nemá rád ,,smrťáky,” nebude vyloženě zklamán, kdo má však rád kávu jako povzbuzovač, ten espresso od Morena moc neocení. Ať se na to dívám ze všech stran a úhlů pohledu, není za co vyzdvihovat, ale ani hanit. Chuťově vyváženější, ale slabší káva než lehce dostupná alternativa z Lidlu od firmy Bellarom si vyslouží průměrné hodnocení - 5/10.

Podívejme se ještě zpátky na obal. Výrobcem je firma z Německého Magdeburgu, původ kávy se neuvádí. Intenzitu výrobce uvádí 7/10, z čímž tedy nemohu souhlasit…

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.