Carte noire - espresso intense - 8/10

Kávové capsule Carte noire espresso intense jsem zakoupil v Itálii během léta v obchodním řetězci Famila. Desítka kapslí stála 3,59 eura (tj. cca 9,50 korun za jednu kapsli).

Balení je pěkné, obsauje nápisy ,,selection, exclusive” atd. a tak je po rozbalení velkým zklamáním vzhled samotných kapsulí. Plastovou obroučku ,,zdobí” z obou stran uzávěra z aluminia. Kapsle však pasuje zcela bez problémů a po spuštění nespressovače vydává káva opravdu nádhernou a intenzivní vůni. Všímám si také, že káva je spíš hnědá, než hnědočerná. Crema je intenzivní a zůstává na hladince dlouho po přípravě kávy.

Výrobce uvádí intenzitu 9 a ochutnáním mu dávám za pravdu. Káva je opravdu silná. Chuť je docela příjemně hořkosladká, její dozvuk mě vede k myšlence, zda náplň kromě kávy arabica neobsahuje také trochu obilovin. Jestliže někdy doporučuji nějaké kapsle pít ,,vylepšené” o cukr či smetanu, tady tak neučiním. Káva je dobrá přesně tak, jak je do kapsle namíchaná. Zas si jednou říkám, že lze v domácích podmínkách i takto jednodušše připravit kávu lepší, než vám dají ve většině restaurací. Dojem mi vlastně kazí jen dvě věci - cena srovnatelné s originální produkcí Nespresso a drobné kávové nečistoty, které kapsle do nápoje propustí. Hodnotit i tak musím vysoko a dávám 8/10.

Ještě dlužím zmínit výrobce - a je to trochu překvapení. Pod touto značkou totiž pro přístroje Nespresso vyrábí své kapsle ze světa kávy (a restaurací) dobře známá firma Lavazza. Výrobcem je přímo Luigi Lavazza z Turína.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting