Café Royal Caramel

Alternativní kapsle Café Royal Caramel byly zakopeny v nákupním centru Real u německého Heidenau. Cena byla necelá tři Eura za deset kapslí. K nákupu lákal nejen pěkně vyvedený obal, ale i v České republice velmi oblíbená kramelová příchuť kávy. Zaměstnanci Starbucks by mohli vyprávět :-).

Provedení kapsle odpovídalo standardu alternativních výrobců. Plastová patrona a alumuniové víčko, tentokrát i s grafikou výrobce. Na obalu se pod jeho logem skví země původu Switzerland, což potvrzuje kontrola výrobce, kterým je opravdu firma sídlící ve Švýcarském Birfeldenu.

Kapsle zapadla do přístroje naprosto ukázkově. Při přípravě kávy se místností rozvonělo opravdu příjemné karamelové aroma, která až potlačilo vůni kávy. Bohatá pěna při přípravě je většinou příslibem, že káva nebude zklamáním. Tady k němu však nepatrně došlo.

Karamelové aroma postupně odeznívá a při přivonění k šálku už váháte. Karamel? Vanilka? Zbydespíše aroma neurčité sladkosti. Ochutnáte a v první chvíli si řeknete, kamže ten karamel zmizel? Teprve po polknutí vám na jazyku vystoupí chuť karamelu, ale popravdě, žádný velký zážitek to není. Samotná káva je slabší, odpovídá výrobcem uváděné intenzitě 4/10. Při hodnocení chuti mé bodové hodnocení vyšší hodnoty nedosáhne. Pěkný obal, krásná vůně slibovali něco, co se nedostavilo. Možná i kvůli nenaplněným očekáváním dávám 4/10. A to s odřenýma ušima.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.