Cafe Peppino Bergamo espresso classico

Espresso Bergamo od výrobce Cafe Peppino jsem zakoupil v Rakouské Bille. Obal odkazuje na italský původ, Bergamo je město, které jsem několikrát navštívil, a tak jsem nemohl neochutnat. A bylo to dobré rozhodnutí! Co dobré, výborné!

Tradiční plastové kapsle s hliníkovou folií (pouze na jedné straně) zaujmou výraznou zelenou barvou. V balení se nachází deset kapslí, cena jedné vyjde po přepočtu z Eur na .. korun.

Kapsle do přístroje zapadne s mírným zadrhnutím, s malým zaváháním dochází i k jejímu vypadnutí po přípravě nápoje. Hezká pěna je doplněna příjemně ostřejší vůní, jako by káva byla pražena s vyšší intenzitou.

Dokonalé překvapení nabízí ochutnávka. Káva je výborný. Více hořká, ale bez kyselosti, s velmi dobře vyváženou plnější chutí, bez nepříjemných dozvuků. Snese srovnání s těmi nejlepšími originálními kapslemi. Kdo sladí, zvýrazní trochou cukru její karamelové podtóny, já si kávu cukrem kazit nebudu. Dnes ne. Je oravdu dobrá.

Intenzitu výrobce uvádí jako střední (6/10). Káva je výběrem káv z centrální a jižní Ameriky a z Indie a směsí Arabicy a Robusty. Vyrábí se nedaleko Milána (Gruppo Gimorka Srl, Trezzano sul Naviglio). Pokud přes Rakousko pojedete, neváhejte v Bille nákup této kávy udělat! Já hodnotím 9/10!

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting