Alternativní kapsle Moreno Lungo - 7/10

Při jedné z návštěv německého venkova jsem byl nejprve zklamán, že jsem nenarazil na jiný obchodní řetězec, než ALDI a neobohatil svou sbírku alternativních kapslí o produkt dalšího z výrobců, ale byl nucen vzít na zkoušku jen jiný druh kávy. A možná to bylo pověstné štěstí v neštěstí…

Kapsle značky Moreno jsem ve verzi Espresso již zkoušel a výsledek nebyl kdovíjaký. Kapsle od stejného výrobce určené pro přípravu kávy Lungo proto byly velkým překvapením. Při poloviční ceně oproti originálním kapslím totiž tentokrát nespressovač připravil velmi zajímavou kávu! Ale nepředbíhejme.

Německý výrobce nabízí v balení 16 kapslí za méně než tři eura (konkrétně 2,69). Kapsle jsou plastové s hliníkovým víčkem, s přístrojem jsou dobře kompaktibilní. Intenzitu kávy výrobce uvádí 5/10.

Káva příjemně voní, ikdyž z originálů je člověk zvyklý na intenzivnější vůni. Milým překvapením je velmi vyvážená, lehce nasládlá chuť. Zcela absentuje z většiny levnějších kapslí známá vyšší hořkost. Káva není zrovna silná, ale velmi příjemně se pije. Bez přidaného cukru (nejsme barbaři) i smetany.

Velmi váhám mezi udělením známky 6 nebo 7/10. Kvůli ceně a faktu, že káva svou chutí bude značnému spektru zákazníků zcela vyhovovat, rozhoduji se pro tu vyšší z možností - 7/10.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.