Alternativní kapsle - Caffe Vergnano 1882 Cremoso

K Itálii dobrá káva neodmyslytelně patří. A poznat to je i v nabídce kávy v obchodech. Využil jsem příležitost a přivezl si na vyzkoušení alternativní kapsle do přístroje Nespresso, které jsem dosud neměl možnost vyzkoušet. Zvolil jsem výrobce Caffe Vergnano 1882, jehož kávy dostanete i v mnoha restauracích v České republice.

Po otevření obalu kapsle se místností rozvinula velmi příjemná vůně čerstvé kávy. Samotné provedení kapsle je velmi podobné alternativním kapslím z Lidlu a je vyrobeno z plastu. Do přístroje pasuje bez problémů.

Při přípravě kávy mě překvapila malá hladina pěny. Vůně připravené kávy byla hlubší s dřevitým nádechem. Dojem z vůně se potvrdil i při ochutnávce. Káva má hořkou intenzivní chuť (výrobce uvádí intenzitu 4/5).

Ohodnotit tuto kávu bylo složitější, dojmy byly smíšené. Kávě není co zásadního vytknout, osobně bych ji však na časté pití nezvolil. Považuji ji za ideální ,,na kocovinu.”

Balení deseti kusů stálo 2,89 Euro, po přepočtení na koruny vyjde jedna káva na necelých 8,- korun (nepočítáme li náklady na dopravu :-).

hodnocení 6/10

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.