Alternativní capsle - Bellarom Azzurro lungo

Originální kapsle Nespresso jsou skvělé, má to však dvě ALE. Nejsou z nejlevnějšího kraje a jejich dostupnost je přeci jen trochu horší (nákup lze provádět jen v originálních obchodech nebo po internetu). A tak se příznivci kávy z kapslí dříve nebo později dostanou k otázce - existuje k originálním kapslím alternativa?

Odpověď zní ANO. Asi nejdostupnější alternativou jsou kávové kapsle, které se staly běžnou součástí obchodů řetězce LIDL.

Za cenu 59,90 obchod nabízí tři druhy kapslí od výrobce Bellarom. V akci cena klesá až na 44,90. Balení obsahuje stejně jako u originálních kapslí 10 kusů. Na vyzkoušení jsme vzali druh Azzurro lungo, 100% Arabica, střední síla (výrobce uvádí 5/10). Každá kapsle obsahuje 5,2 gramu kávy.

Po otevření papírové krabičky čeká zkušené nespressisty překvapení - kapsle jsou balené po jedné, samotná kapsle není hliníková ale plastová a má nepatrně jiný rozměr i tvar.

Do přístroje však pasuje bez problémů, káva padá do šálku pěkně napěněná. Na první ochutnání je trochu kyselejší, není to ale nic hrozného. Přirovnal bych to k průměrnému pressu z průměrné české restaurace. Chuť není tak vyvážená, jako u většiny originálních druhů od Nespressa, přesto bych ji chuťově zařadil někam k horšímu průměru chutí originálních kapslí. Zejména pro ty, kteří kávu sladí nebo vylepšují mlékem, může být ,,chuť Lidlu” dokonce příjemná. A pak může být cenová úspora a jednoduchá dostupnost neoriginálních kapslí z Lidlu dobrým důvodem pro jejich koupi. Při dvou kávách za den činí roční úspora kolem 3.000,- korun.

Jaký si odnáším závěr ze zkoušky alternativních kapslí z Lidlu? Kvality originálu nedosahují. Ani je však nezatracuji a minimálně pro kontrast s mým nejoblíbenějším originálním druhem (Roma) si je k běžnému nákupu v Lidlu do vozíku přihodím.

Naše hodnocení: 4/10

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.