Alterantivní kapsle - Dallmayr Espresso Artigiano

Alternativní kapsle pasuje bez problémů, ostatně s žádnou jsem ještě problém nezaregistroval. Překvapivá malá velikost papírové krabičky ve srovnání s originální štanglí i v porovnání s alternativou z Lidlu. Samotná kapsle je kombinací plastu a hliníku. Vypadá lépe, než Lidlovská, ale hůře, než v tomto ohledu nedostižný originál.

Když už jsem zmínil ten hliník - z něho jsou tvořeny ty části (boky), které nespressovač propichuje, zbytek je z měkkého plastu. Ale pojďme nedočkavě na samotnou kávu. Přístroj nahřát, první dávku vody pustit do hrníčku bez kávy (doporučuji, jednak se trubice v přístroji vyčistí a také se zahřívání pěkně nahřeje, káva je pak opravdu lepší). Krásná krémovitá pěna. Trochu štiplavé aroma. K tomu se bude báječně hodit čokoláda na zjemnění…

Výrobce (mimochodem, kapsle se vyrábějí v Německu) uvádí intenzitu 7. Káva je na ochutnání opravdu silná. tipoval bych ji dokonce jako silnější než sedmičku. Na první napití je dobrá, chuťový ocásek má lehkou kyselost a potom výraznější hořkost. S jednou kostkou třtinového cukru by se to doplnilo skvěle, nebo s kapkou poctivé smetany. Po pár doušcích se s tím chuťové pohárky srovnávají a dojem vychází lépe, než na první napití. Nechávám kávu rozvalovat na jazyku a vlastně mi začíná chutnat. Kyselost prvních doušků je pryč, hořkost se nyní zdá být spíše příjemná, než obtěžující. Ano, tahle káva se povedla. Jenže… Deset kapslí jsem zakoupil v obchůdku s dobrotami v pražském Karlíně za cenu 95,- korun. Na internetu je vidím za 89,- korun. A to je cena velmi blízká originálu. Vyplatí se tedy? Pokud chcete ochutnat zase něco nového, pak ano. Pokud máte svoji oblíbenou nespresso kávu, pak bohužel ne.

hodnocení: 7/10

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting